Wady i zalety

27Każde stanowisko pracy, także stanowisko projektanta w biurze projektowym ma swoje wady i zalety, z którymi musi się zmierzyć każda osoba na nim zatrudniona. Mimo dużego tempa rozwoju gospodarczego Polski i całego świata, nie wymyślono jeszcze zawodu, który posiadałby same zalety, przy zerowej liczbie wad, dlatego jak można się spodziewać, nawet praca projektanta związana jest z pewnymi minusami zmniejszającymi jej atrakcyjność w oczach zatrudnionych, projektant Olsztyn.

Do głównych zalet zawodu projektanta należą:

  • atrakcyjność wykonywanych obowiązków, związana z faktem, że każdy kolejny projekt jest inny, dzięki czemu proces projektowania nie nudzi się i stanowi nowe wyzwanie,
  • możliwość dopasowania zainteresowań do rodzaju wykonywanych projektów (począwszy od małej architektury, poprzez projektowanie wnętrz, kończąc na projektach urbanistycznych),
  • duży prestiż wykonywanego zawodu,
  • satysfakcja zawodowa,
  • wysoki poziom wynagrodzenia za wykonywaną pracę (pensje projektantów wynoszą nawet ponad 10 tysięcy złotych miesięcznie).

Główną wadą zawodu projektanta jest natomiast wszechobecna biurokracja, z którą trzeba się mierzyć w pracy nad dokumentacją projektową. Ponadto praca projektanta może być również stresująca, co jest spowodowane naglącymi terminami realizacji projektów.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *