Specjalista ds. organizacji projektów inwestycyjnych

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu

zatrudni na stanowisko:

Miejsce pracy: Oświęcim
Nr ref.: PMAB.Kad.1100.75.2022.AG

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu prowadzi obecnie szereg projektów inwestycyjnych obejmujących zarówno zabytkowe budynki dawnego obozu koncentracyjnego, jak i obiekty spoza obszaru ścisłej ochrony konserwatorskiej. Projekty te polegają m.in. na remoncie i/lub przebudowie budynków wraz z infrastrukturą towarzyszącą na potrzeby różnych funkcji muzealnych (np. funkcji administracyjnych, wystawienniczych, obsługi odwiedzających).
W związku z powyższym poszukiwani są kandydaci, którzy w ramach istniejących zespołów projektowych będą wykonywać zadania w zakresie przygotowania (faza projektowa) oraz realizacji (faza wykonawcza) inwestycji.

Zakres obowiązków:
  • wsparcie zespołu projektowego w organizacji wielobranżowego projektu inwestycyjnego;
  • uczestniczenie w pracach zespołu projektowego we wszystkich fazach projektu inwestycyjnego (od założeń  i wytycznych, przez studium wykonalności, dokumentację projektową, pozyskiwanie decyzji administracyjnych i realizację inwestycji do ostatecznego rozliczenia projektu oraz przekazania obiektu do użytkowania);
  • współpraca z organami administracji, projektantami, wykonawcami oraz innymi uczestnikami procesu inwestycyjnego;
  • tworzenie umów i innych dokumentów formalnych (w oparciu o ustawę PZP) oraz opracowywanie raportów i sprawozdań dla potrzeb projektu;
  • wykonywanie innych bieżących prac związanych z projektem i jego administracją.
Wymagania kwalifikacyjne:
  • wykształcenie inżynierskie (w zakresie budownictwa, instalacji elektrycznych, sanitarnych, architektury lub pokrewne);
  • umiejętność czytania dokumentacji technicznej;
  • znajomość zasad sporządzania przedmiarów i kosztorysów;
  • znajomość programów MS Office (w szczególności Excel, Project) AutoCAD, ArchiCAD, Norma;
  • umiejętność analitycznego i kreatywnego myślenia oraz dobrej organizacji pracy własnej;
  • biegła znajomość języka polskiego jako obcego (dotyczy cudzoziemców);
Oferujemy:
  • możliwość zdobycia doświadczenia przy prowadzeniu robót budowlanych i prac konserwatorskich w obiektach zabytkowych;
  • stabilne zatrudnienie;
  • możliwość rozwijania własnych kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach;
  • pakiet socjalny
  • pracę w ciekawym, międzynarodowym środowisku.

Wymiar czasu pracy: 1/1 etatu

Umowa o pracę na czas określony

Stanowisko wymaga szczególnej sprawności psychofizycznej:
  • praca na wysokości powyżej 3 metrów (na potrzeby poruszania się po placu budowy).