Specjalista ds. gospodarki energetycznej

PGE Energia Ciepła S.A.

Jesteśmy częścią Grupy Kapitałowej PGE SA, największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji.

Posiadamy ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 13 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 6,5 GWt mocy elektrycznej 2,3 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 640 km.

Produkujemy i dostarczamy ciepło dla dużych, polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz i Kielce. Jesteśmy obecni także w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu i Siechnicach.

Dajemy stabilne zatrudnienie ponad 3,5 tys. Pracownikom.

W związku z rozwojem PGE Energia Ciepła S.A. poszukujemy osoby na stanowisko:

Miejsce pracy: Gorzów Wielkopolski

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za:

  • Uczestnictwo w opracowywaniu planów średnio i krótkoterminowych produkcji ciepła, energii elektrycznej, pochodnych oraz zapotrzebowania na paliwa i media.
  • Uczestnictwo w cyklicznym rozliczeniu procesu produkcji zgodnie z potrzebami sprawozdawczości technicznej, monitorowanie realizacji planów produkcji oraz monitorowanie wskaźników eksploatacyjnych.
  • Uczestnictwo w optymalizacji techniczno-ekonomicznej procesu produkcji.
  • Ofertowanie sprzedaży energii elektrycznej na rynku lokalnym, opracowywanie kalkulacji, projektów umów oraz nadzorowanie realizacji i rozliczeń umów sprzedaży energii elektrycznej oraz rozliczeń rynku bilansującego.
  • Współudział w aktualizacji zawartych umów handlowych oraz umów z operatorami sieci elektroenergetycznej oraz nadzorowanie realizacji obowiązków związanych z umowami.
  • Prowadzenie zagadnień związanych z udziałem w Rynku Mocy w tym planowanie mocy dyspozycyjnej, dokonywanie rozliczeń i innych prac wynikających z Regulaminu Rynku Mocy i zawartych kontraktów mocowych.
  • Uczestnictwo w projektach efektywnościowych w obszarze wytwarzania energii elektrycznej i ciepła oraz pozyskiwania praw majątkowych związanych z efektywnością energetyczną.
  • Realizację obowiązków sprawozdawczych i informacyjnych do URE, związanych
    z prowadzeniem działalności koncesjonowanej, wynikającej z ustawy Prawo energetyczne oraz obowiązków sprawozdawczych i informacyjnych do ARE oraz GUS.

Od osób zainteresowanych oczekujemy:

  • Wykształcenia wyższego technicznego o profilu energetycznym lub pokrewnym, obejmującym elektroenergetykę.
  • Posiadania wiedzy branżowej z zakresu energetyki oraz rynku energii elektrycznej.
  • Znajomości zagadnień dotyczących procesów technologicznych związanych z produkcją energii elektrycznej oraz ciepła a także z dystrybucją i przesyłem energii.
  • Umiejętności sprawnego posługiwania się narzędziami informatycznymi w zakresie MS Office.
  • Kreatywności, odpowiedzialności, umiejętności analitycznego myślenia i jasnego formułowania wniosków.
  • Łatwości w komunikowaniu się oraz umiejętności pracy w zespole.
  • Dobrej organizacji pracy własnej.

Dodatkowymi atutami będą:

  • Doświadczenie w eksploatacji urządzeń energetycznych oraz elektroenergetycznych.
  • Znajomość zagadnień związanych z eksploatacją turbin gazowych.
  • Znajomość zagadnień związanych z rynkiem gazu ziemnego.
  • Znajomość języków obcych (preferowany j. angielski).

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę.
  • Możliwość poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności poprzez m.in. udział w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych.
  • Prywatną opieką medyczną dla Ciebie i członków Twojej rodziny.
  • Atrakcyjny pakiet świadczeń socjalnych i dodatkowych (np. karty Multisport, możliwość dołączenia do grupowego ubezpieczenia na życie, korzystne warunki dołączenia do Pracowniczego Programu Emerytalnego).
  • Dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka.
  • Przyjazne środowisko pracy, współpracę z osobami otwartymi i chętnie dzielącymi się wiedzą.

Inżynier Energetyki Cieplnej – Mechanik specjalizacja orurowanie / Piping Mechanical Engineer

Cowi Polska

Lokalizacja: dolnośląskie / Wrocław

Dodano: 2021-07-20

Zakres obowiązków: Osoba na tym stanowisku będzie pracować jako specjalista/projektant, w ścisłej współpracy z zespołem polskim i duńskim. Stanie się częścią międzynarodowego zespołu biorącego udział w ambitnych projektach cechujących się...

Cowi Polska

Lokalizacja: śląskie / Bielsko-Biała