Specjalista ds. badań w laboratorium badań urządzeń radiowych

Ogłoszenie numer: 5472887, z dnia 2021-09-10

Jesteśmy jednym z 32 instytutów, tworzących Sieć Badawczą ŁUKASIEWICZ - trzecią największą sieć badawczą w Europie. Posiadamy kilkudziesięcioletnią tradycję. Nasze główne obszary działania to informatyka stosowana, informatyka techniczna oraz technologia informacyjna w monitorowaniu.

To ludzie tworzą firmę, dlatego dążymy do tego, by budować zespół ludzi identyfikujących się  z wizją i misją Łukasiewicz - EMAG, dobrze znających się na swojej specjalności i zaangażowanych w pracę.

Miejsce pracy: śląskie / Katowice

Opis stanowiska

Osoba zatrudniona na ww. stanowisku będzie odpowiedzialna za prowadzenie badań laboratoryjnych wyrobów elektrycznych i elektronicznych dla klientów laboratorium oraz działania związane z postanowieniami systemu zarządzania wg PN-EN ISO/IEC 17025 wdrożonego w laboratoriach.

  • badanie urządzeń elektronicznych na zgodność z normami dyrektywy radiowej RED (2014/53/UE) oraz kompatybilności elektromagnetycznej EMC (2014/53/UE),
  • dokonywanie pomiarów parametrów radiowych urządzeń komunikacji bezprzewodowej,
  • prowadzenie bieżącej dokumentacji z przeprowadzonych badań,
  • projektowanie oraz wdrażanie nowych stanowisk pomiarowych.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe z zakresu elektroniki, automatyki, telekomunikacji lub pokrewne,
  • wiedza nt. układów i protokołów komunikacji radiowej (WiFi, Bluetooth, sieci mobilne 2G, 3G, 4G, 5G),
  • znajomość zasad działania układów elektronicznych, z uwzględnieniem zjawisk w.cz.,
  • umiejętność wykonywania pomiarów w układach elektronicznych,
  • dociekliwość i analityczne podejście w rozwiązywaniu problemów technicznych,
  • zaangażowanie i samodzielność w wykonywanej pracy,
  • mile widziane doświadczenie w konstruowaniu urządzeń – systemy procesorowe, przetwornice impulsowe, układy w.cz.,
  • znajomość języka angielskiego (na poziomie swobodnego posługiwania się normami w tym języku),
  • znajomość zagadnień z metrologii,
  • dobrze widziana znajomość systemu zarządzania laboratoriami wg PN-EN ISO/IEC 17025,
  • uprawnienia SEP mile widziane.

Pożądane cechy:

  • umiejętność pracy w zespole,
  • sumienność,
  • dyspozycyjność,
  • chęć rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Oferujemy

  • pracę w nowoczesnym laboratorium badawczym, w instytucie badawczym o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • umowę o pracę,
  • elastyczne godziny pracy,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • udział w szkoleniach,
  • bogaty pakiet socjalny,
  • Pracowniczy Program Emerytalny,
  • Prywatną opiekę medyczną PZU,
  • grupowe ubezpieczenie na życie,
  • przyjazną atmosferę pracy,
  • stabilność zatrudnienia.