Inżynier Projektu - specjalizacja konstrukcje budowlane i inżynierskie / budowa mostów

Sukces zależy od pracy zespołowej!

STRABAG jest europejskim koncernem w branży technologii budowlanych. Dzięki zaangażowaniu kompetentnych pracowników oraz wykorzystaniu nowoczesnych maszyn i własnych surowców, realizuje z sukcesem inwestycje na całym świecie. Nie byłoby to możliwe bez pracy zespołowej – łączącej ze sobą różne kraje i branże budownictwa.

Zostań częścią naszego zespołu!

Miejsce pracy: Pruszków
Nr ref.: req37954

Zadania

  • prace projektowe nad różnorodnymi rodzajami konstrukcji we wszystkich fazach projektowania i realizacji (współpraca również międzynarodowa)
  • obliczenia statyczne i rozwiązania konstrukcyjne w zakresie konstrukcji budowlanych i inżynierskich oraz budowli mostowych
  • współpraca przy opracowaniu ofert i kalkulacji stanu surowego
  • tworzenie raportów technicznych zgodnych ze standardami i procedurami Konzernu
  • wykonywanie niezbędnych szkiców i rysunków technicznych
  • wykonanie przedmiarów na potrzeby weryfikacji optymalizacji
  • analiza proponowanych przez Inwestora/Zamawiającego w dokumentacji przetargowej przez rozwiązań technicznych, celem poprawnego doboru technologii zamiennej z uwzględnieniem czynników ekonomicznych, jakościowych i logistycznych
  • koordynacja projektowania oraz wsparcie jednostek operacyjnych w trakcie realizacji projektów
  • kontakt z klientem na poziomie działu kalkulacji, kierownika budowy, działu Przygotowania Produkcji w celu szczegółowego określenia potrzeb i zadań do wykonania

Wymagania

  • wykształcenie wyższe techniczne, preferowana specjalizacja konstrukcyjno–budowlana (w drodze wyjątku ostatni rok studiów)
  • pasjonat budownictwa posiadający chęć rozwoju w obrębie statyki konstrukcji, dociekliwość, kreatywność, poszukiwanie najbardziej zoptymalizowanych i nietuzinkowych rozwiązań
  • ponadprzeciętne zaangażowanie i samodzielność w wykonywaniu pracy
  • umiejętność efektywnej współpracy w zespole jak również umiejętność współpracy w środowisku międzynarodowym
  • dobra znajomość MS-Office, znajomość oprogramowania do obliczeń statyki np. Dlubal, Robot
  • biegła znajomość oprogramowania CAD: Auto CAD, znajomość środowiska REVIT i/lub Tekla będzie dodatkowym atutem
  • znajomość j. niemieckiego lub angielskiego na poziomie komunikatywnym będzie dodatkowym atutem
  • gotowość do sporadycznych podróży służbowych w kraju i za granicą a także do pobytu zagranicznego (ok.3 miesięcy)
  • prawo jazdy kat. B
  • uprawnienia budowlane / bądź w trakcie

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.