Ekspert ds. Sieci Rdzeniowej LTE

Miejsce pracy: Warszawa
GKPGE/SYS/45/2020

Zakres obowiązków

  • Opracowanie wymagań technicznych dla systemów pakietowej transmisji danych sieci telekomunikacyjnej LTE450
  • Nadzór nad wdrożeniem rozwiązania przy współpracy z zewnętrznymi dostawcami elementów sieci Cloud Packet Core (MME; SGW; PGW; ePDG; itd.).
  • Integracja środowiska Cloud Packet Core z pozostałymi elementami sieci mobilnej LTE450 (eNodeB, OSS, itp.)
  • Projektowanie, wdrażanie i testowanie elementów sieci Cloud Packet Core MME; SGW; PGW; ePDG, SecGW w środowisku testowym (Testlab) jak i produkcyjnym
  • Aktywny udział przy technicznej realizacji projektów oraz zadań związanych z rozwojem i utrzymaniem systemów pakietowej transmisji danych
  • Parametryzacja i optymalizacja sieci EPC poprzez proponowanie oraz wdrażanie zmian oraz analizowanie ich wpływu na działanie usług
  • Prowadzenie prac nad nowymi, zgodnymi z trendami obowiązującymi na rynku, wymaganiami dla usług sieci Core LTE450 z sektora energii
  • Przygotowanie i zarządzanie zmianą dla dokumentacji technicznej HLD/ LLD elementów sieci Cloud Packet Core oraz MCPTT
  • Aktywny udział przy obsłudze zdarzeń krytycznych, usuwaniu awarii, wdrażaniu planów naprawczych
  • Zarządzanie cyklem życia dla wskazanych elementów sieci Cloud Packet Core LTE450
  • Wdrażanie aktualizacji oprogramowania dla dedykowanych elementów sieci
  • Tworzenie scenariuszy testowych, wykonywanie testów nowych funkcjonalności dla wdrażanego rozwiązania
  • Opracowywanie rekomendacji jak również instrukcji dla funkcjonalności udostępnianych przez Cloud Packet Core i MCPTT
  • Analiza rynku w zakresie rozwoju systemów pakietowych wiodących dostawców
Wymagania

Oczekiwane:

  • Wykształcenie wyższe kierunek telekomunikacja
  • Minimum 5-letnie doświadczenie w pracy w obszarze EPC
  • Wiedza z zakresu LTE-MCPTT: architektura, specyfikacja, wymagania techniczne zgodne z 3GPP
  • Umiejętność pisania dokumentacji technicznej HLD/ LLD
  • Samodzielność, komunikatywność, zdolności organizacyjne oraz analityczne
  • Umiejętność diagnozowania i rozwiązywania problemów
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Umiejętność budowania pozytywnych relacji oraz współpracy w zespole
  • Proaktywna postawa i zaangażowanie w rozwój organizacji

Mile widziane:

  • Znajomość zagadnień wirtualizacyjnych i architektury NFV (VMware, KVM, OpenStack)
  • Umiejętność programowania (bash, Python, C++, SQL, itp.) i automatyzacji zadań (Ansible, Jenkins)
  • Doświadczenie w implementacji rozwiązań OpenSource na potrzeby monitoringu wydajności i zdarzeń w sieci (Grafana, Graylog, PostgreSQL, InfluxDB, ElasticSearch, Kibana)
  • Znajomość narzędzi ZABBIX, JIRA, HP ALM
Oferujemy
  • Umowa o pracę
  • System premiowy
  • Dodatkowy dzień wolny 14 sierpnia z okazji Dnia Energetyka
PGE Systemy S.A. jest spółką technologiczną, buduje, rozwija i utrzymuje nowoczesne systemy teleinformatyczne dla całej Grupy Kapitałowej PGE.