Samodzielne projektowanie ogrodu

samodzielne projektowanie ogroduW poprzednim poście mogliście poczytać o tym, czy warto zatrudnić projektanta ogrodów? Pewnie, że warto, tylko nie zawsze i nie każdy może sobie pozwolić na skorzystanie z usług specjalisty. Co wtedy? Czy rozplanowanie przestrzeni ogrodowej pozostawić przypadkowi i nie obierać żadnego planu? Czy roślinność do ogrodu dobierać bez jakiegokolwiek przemyślenia, po prostu wybrać to co nam się podoba? Oczywiście, że nie.

Zawsze warto jest stworzyć pewien plan i ogród zaprojektować w taki sposób, aby spełniał swoją funkcję, zarówno estetyczną jak i funkcjonalną. W tym celu warto skorzystać z programu do projektowania ogrodów. W zależności od naszych potrzeb oraz od tego na jakim poziomie są nasze umiejętności graficzne, powinniśmy wybrać mniej lub bardziej zaawansowany program. Godnym polecenia programem jest GardenPuzzle. Projektowanie ogrodów w tym programie jest bardzo proste i sprawia wielką przyjemność. Aplikację można pobrać na swój komputer lub korzystać bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej. Dostępna jest także bezpłatna wersja demonstracyjna ważna przez trzydzieści dni.

Program pozwala na wizualizację gęstości nasadzenia roślin w ogrodzie, ich wyglądu w różnych stadiach wzrostu i o różnej porze roku. Ponadto zawiera ogromną bazę elementów graficznych – różnych rodzajów roślin, nawierzchni, elementów małej architektury ogrodowej. W GardenPuzzle możemy określić także odpowiedni rodzaj gleby oraz strefę klimatyczną. Gotowy projekt możemy wydrukować i skorzystać dodatkowo z opisów niektórych roślin znajdujących się w bazie. Dzięki przygotowaniu projektu w odpowiednim programie, możemy uniknąć wielu błędów i cieszyć się pięknym ogrodem.

Comment (1)

  1. Marysia

    fajny program, dzięki za podpowiedź 🙂

    Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *