Czy warto zatrudnić projektanta ogrodów?

czy warto zatrudnić projektanta ogrodówPiękny ogród to marzenie każdego, kto tylko posiada swój dom z działką. Ważne, aby nie tylko zachwycał swoim wyglądem, ale także był funkcjonalny. To przecież miejsce odpoczynku, taka mała ucieczka od codzienności i odrobina relaksu na łonie natury.

Zaprojektowanie ogrodu warto jest zlecić profesjonaliście. Architekt ogrodów nie dość, że wskaże nam przemyślane rozwiązania dla naszego ogrodu to zadba o jego estetyczny wygląd. Dobierze rośliny w taki sposób, żeby ogród wyglądał pięknie cały rok, nawet zimą. Poza tym, nie do każdego podłoża, nie do każdego miejsca pasują wszystkie rośliny. Roślinność ma swoje wymagania, musi czuć się dobrze w danym miejscu, żeby w ogóle się przyjąć. Także nie wszystkie rośliny potrafią funkcjonować w towarzystwie innych, muszą żyć w pełnej symbiozie ze sobą. Dobór odpowiednich roślin musi być więc dobrze przemyślany.

Poza tym dochodzi jeszcze kwestia pielęgnacji. Pewne rośliny wymagają większego nakładu pracy, inne praktycznie mogą pozostać same sobie. To jakie rośliny dobierzemy do naszego ogrodu zależy także od naszego późniejszego zaangażowania w ich pielęgnację. Dla zapracowanych osób, które nie będą mogły poświęcać czasu na pielęgnację ogrodu, zdecydowanie warto wybrać rośliny nie wymagające jakiegoś szczególnego zaangażowania ze strony właściciela posesji.

Comment (1)

  1. Marysia

    Pewnie, że warto. Ja skorzystałam z usług projektanta i mam cudowny ogród.

    Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *