Dom stokowy czy od projektanta?

b66Przede mną i przed moim mężem ważne zadanie: budowa domu. Na razie mamy działkę i nic poza tym, bo nie wiemy jak ruszyć dalej. Zatrzymaliśmy się na pozornie prostym etapie, który jednak nie jest tak łatwy, jak by się mogło wydawać. Nie wiemy, czy zdecydować się na zakup domu tzw. stokowego czy raczej powierzyć zaprojektowanie go projektantowi. Rozważaliśmy już wszystkie za i przeciw, czytaliśmy na ten temat mnóstwo opinii i artykułów i nadal nie wiemy. Z jednej strony projektant zrobi wszystko tak, że dom niemal idealnie wkomponuje się w działkę, zaprojektuje nam ujęcie wody, przydomową oczyszczalnię ścieków i tak stworzy dom, by był jak na miarę szyty. Z drugiej strony usługi projektanta są bardzo drogie i nie wiadomo ile by nas to wszystko wyniosło.

Projekt stokowy jest natomiast tani. Kosztuje od 2 do 4 tysięcy złotych. W nim jest jednak narzucone niemal wszystko, a wszelkie zmiany wprowadzane do projektu i tak kosztują. Nie wiemy, czy wybierając projekt stokowy i adaptując go do naszych potrzeb nie wydamy czasem więcej pieniędzy, niż gdybyśmy wzięli projektanta.

Nad wyborem domu, projektu i ewentualnie projektanta zastanawiamy się już od ponad dwóch tygodni i przez to utknęliśmy z robotą. Nie ruszymy dalej, póki nie zdecydujemy co robić.

Comments (2)

 1. Piotrek

  Ja skorzystałem z usług projektanta i jestem bardzo zadowolony, mam zaprojektowane wszystko tak jak chciałem i jeszcze mi podpowiedział kilka udoskonaleń

  Reply
  1. PPadmin (Post author)

   W sumie na tym polega praca projektanta – wykonać projekt tak, żeby klient był zadowolony i jeszcze dodatkowo można mu coś doradzić 😉

   Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *